Jak wybrać pędzel do golenia?

Mężczyzna smaruje twarz

Pędzel. Cudowny wynalazek, który po raz pierwszy pojawił się w latach 50-ch we Francji, jako narzędzie do golenia w zakładach fryzjerskich. Pędzel składa się z dwóch części: uchwytu i włosia. Маteriałem, z którego produkują uchwyty może być w istocie wszystko co jest wygodne: drewno, plastik, kryształ, metal, naturalny róg, kość słoniowa, itd. Na największe uznanie zasłużył pędzel z uchwytem z kości słoniowej: ładny, niezbyt śliski i szlachetny. W każdym razie, zalecamy Ci wybrać pędzel z uchwytem, który nie będzie psuć się pod wpływem wody.

Druga i główna część pędzla – szczecina tworząca pianę. Jest kilka materiałów, które można przedstawić w charakterze hierarchii według ich charakterystyki i ceny.

Podstawowa klasyfikacja pędzli jest zrozumiała nawet dla dziecka: na rynku są pędzle z syntetycznego i naturalnego włosia. Ze zwierzęcym włoskiem wszystko jest proste: za dawnych czasów było pobierane od dzika i borsuka, jednak pędzle z sierści borsuka były rozpowszechnione tylko wśród zamożnych warstw, gdy tymczasem wyroby z sierści dzików, dzięki szerokich obszarów ich siedlisk, wykorzystywane były przez inne warstwy ludności.

Zacznijmy więc od końca.

W tym artykule:

  1. Pędzle z nylonu
  2. Pędzle z włokien syntetycznych
  3. Pędzle z sierśći dzika (boar, natural bristle)
  4. Pędzle z końskiego włosia
  5. Pędzle z sierśći borsuka (badger)
  6. Jak wybrać pędzel go golenia?

Pędzle z nylonu

Pędzle z nylonu można już nazwać przeżytkiem przeszłości, jednak istnieje, musi więc mieć miejsce w naszej hierarchii. Таkim pędzlem można ubić niezłą pianę, ale odradzamy tobie posługiwania się nim, gdyż jest on zbyt twardy i po prostu nieprzyjemny!

Pędzle z włokien syntetycznych

To znakomity wybór dla wegan lub po prostu lubiących zwierzęta. Jest to też wyjście dla ludzi z reakcją alergiczną na naturalną sierść. Współczesne pędzle z syntetyki proponują miękkość sierści zbliżoną do naturalnej, borsuczej.  Ale i cena takiego pędzla będzie odpowiednia. Syntetyczny pędzel nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji, bo przecież włókno nie wchłania wilgoci. Ale jest też odwrotna strona medalu. Jako, że pędzel nie współdziała z wodą, nie osiągniesz dobrego nawilżenia skóry, co jest bardzo ważne w procesie golenia. Jednakże, taki pędzel posłuży Ci bardzo długo i można nim ubić obfitą pianę.

Pędzle z sierśći dzika (boar, natural bristle)

Naturalne włosie w dostępnej cenie. Znany ze swej sprężystości i długowieczności. Taki pędzel jest najbardziej twardym ze wszystkich przedstawionych typów naturalnego włosia, а także na początku użytkowania, ma niezbyt przyjemny zapach. Ale w procesie eksploatacji, przykładowo po trzech miesiącach, zapach znika, pędzel staje się miększy, a zdolność do ubijania piany polepsza się. Znakomity wybór dla miłośników masażu twarzy i właścicieli twardego zarostu lub brody. Wybieraj pędzel z najbardziej długim włoskiem, aby otrzymać więcej piany lub możesz zamoczyć pędzel przed goleniem w ciepłej wodzie na 10 minut. W ten sposób stanie się on miększy i będzie wchłaniał więcej wilgoci. Jednak, aby uzyskać pianę, stracisz więcej czasu niż przy użyciu pędzla z borsuka.

Pędzle z końskiego włosia

Dziś produkcja pędzelków z końskiego włosia została wznowiona. Ten typ pędzli jest kompromisem między sztywnością włosia z dzika, a miękkością sierści borsuka. Jeśli masz twardy zarost, to ten pędzel jest dla Ciebie. A propos, zwierzęta nie cierpią przy przygotowywaniu takich pędzelków, ich grzywy po prostu ucina się. Minusem takiego pędzla jest to, że podczas oddziaływania z wodą powstaje swoisty zapach, który może być nieprzyjemny.

Pędzle z sierśći borsuka (badger)

Najlepszy wybór materiału dla pędzla. Ta kategoria ma wewnętrzną hierarchię, która zależy od tego z jaką części ciała borsuka zostało pobrane włosie. Populacja borsuka jest nieliczna o tyle, że w wielu krajach produkcja jest niedozwolona, a na pędzle dopuszczają także włosie, które do tego wcale nie pasuje.

Włosie borsuka znakomicie wchłania wilgoć i dzięki temu otrzymujesz więcej piany, bardziej skuteczne i gładkie golenie. Używając pędzli z borsuka uzyskasz optymalny masaż skóry twarzy, gdyż jest on miękki, ale jednocześnie sprężysty.

Klasyfikacja włosia z borsuka:

1) Odpady sierści z borsuka (Garbage badger) – sierść, ciesząca się największym uznaniem i popytem u nabywców. I nawet, jeśli absolutnie nie pasuje do pędzla, ustępując we wszystkim parametrom nawet najbardziej tanim pędzlom z sierści dzika, to jednak niska cena tych odpadów, zmieszanych z syntetyką, pozwala produkować tanie pędzle z etykietą «borsuk».

2) Czarny borsuk (Black badger) – Таka sierść rzadko jest wykorzystywana do produkcji pędzli. Najbardziej sztywna ze wszystkich sierści borsuka. Zapewnia maksymalny peeling i złuszczanie skóry twarzy.

3) Zwykły borsuk (Pure badger) – ta sierść obejmuje 60% ciała zwierzęcia, ale mimo to jest przydatna do golenia. Charakteryzuje się ciemnym, niejednorodnym kolorem i dużą sprężystością. Pędzel do golenia typu Pure badger dobrze będzie pasować dla nowicjuszy i ludzi o każdym typie skóry, oprócz wrażliwej. Jest najbardziej twardym ze wszystkich borsuczych pędzli. Często producenci malują sierść takiego pędzla, aby był podobny do silvertip. Pod względem jakości, chociaż nieznacznie, wyprzedza najlepsze pędzle z sierści dzika.

4) Borsuk wysokiej jakości (Fine badger, Best badger) – drugi typ sierści, ciało borsuka pokrywa przykładowo na jedną czwartą dzięki czemu cena na niego jest wyższa, ale równocześnie zauważalne są wyższe parametry pędzli z Best Badger. Jeśli masz wątpliwości podczas pierwszego wyboru, zalecamy wybrać pędzle właśnie z tym włosiem, gdyż zapewniają one wchłonięcie optymalnej ilości wody, delikatnie ślizgając się po Twojej twarzy.

5) Borsuk wyższej jakości (Silvertip badger) – najlepsza «luksusowa» sierść.

Borsuk nie ma tak dużo sierści nadającej się do kategorii silvertip. Do jego przygotowania pasuje tylko sierść z szyi borsuka. Ma charakterystyczny rysunek: kolor oscyluje od szarego do białego z czarnym pasem po środku. Pod koniec szczecina zwęża się, co nadaje pędzelkowi nieprawdopodobną miękkość. Dla porównania, w poprzednich kategoriach końce szczecin są obcięte. Pędzel silvertip da Ci ogromną ilość gęstej piany z minimalną stratą czasu. Bardzo przyjemny w użyciu, pasuje najbardziej wrażliwej skóry twarzy. Taki pędzel uważany jest za wskaźnik statusu właściciela, gdyż cechuje go najwyższa jakość. Pędzel kategorii silvertip wykonuje się wyłącznie ręcznie: włosie nie skleja się, а wiąże i nie ucina.

Special Grade – pędzle o typie włosia, którego nie można wpisać w żadną kategorię. Często to mieszanki włosi różnego typu. Istnieją pędzle z mieszaniną sierści z dzika i borsuka albo nawet z dodatkiem włosia końskiego. Czasem, dla wzmocnienia określonej charakterystyki, producenci wprowadzają dodatkowe kroki w proces produkcyjny, aż do selekcji określonych włosków nawet pośród włosi jednego typu; wtedy otrzymujemy Extra density Silvertip i Black Badger.

Wybór pędzla do golenia

Na zakończenie kilka faktów, które pomogą Ci w wyborze.

Sztywny pędzelek będzie pasował właścicielom gęstej i sztywnej brody oraz miłośnikom starannego masażu. Miękki pędzel jest idealny do delikatnej, wrażliwej skóry, wytwarza najwięcej piany.

Im dłuższe jest włosie pędzla, tym więcej piany otrzymujesz i szybciej naniesiesz ją na twarz.

Lepiej jest wybierać związane pędzle, gdyż są one bardziej trwałe i nie łysieją, w porównaniu z klejonymi.

Często producenci próbują malować, podcinać, puszyć pędzle, aby tylko były podobne do kategorii silvertip – bądź czujny!

Im większa jest średnica węzła (knot size) pędzla– tym szybciej uzyskasz więcej piany.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *