Kartacze i szczotki do brody

Kartacze i szczotki do brody: podstawa pielęgnacji

Wypielęgnowana i zadbana broda to najlepsza wizytówka mężczyzny. Chcąc uzyskać taki efekt powinieneś wejść w posiadanie odpowiednich akcesoriów do jej pielęgnacji. Wśród nich najważniejsze to szczotka i kartacz do brody. Zobacz jaka jest między nimi różnica i sprawdź, jak wybrać najlepsze z nich.

Kartacz a szczotka do brody: różnica

Główna różnica między tymi dwoma akcesoriami dotyczy ich konstrukcji. Kartacz wyróżnia się następującymi cechami:

  • jest niewielki i bardzo poręczny;
  • nie posiada rączki;

Najlepsze kartacze do brody

W sklepie twojbarber.pl znajdziesz ogromny wybór tego typu akcesoriów, a każdy model zasługuje na miano najlepszego, ponieważ został wykonany ze starannie dobranych surowców. Nadano im też ergonomiczny kształt i zadbano o ich lekką konstrukcję oraz stylowy wygląd.

Kartacz do brody z włosia dzika

Najlepiej o kondycję i wygląd Twojego zarostu zadba kartacz z dzika. Wykonane z tego surowca włosie potrafi rozprawić się z najbardziej niezdyscyplinowanym zarostem. Włosie dzika jest w stanie rozczesać każdy typ brody i nadać jej pożądany kształt. Ponadto kartacz do brody z dzika ułatwia również dbanie o stan skóry pod zarostem – pobudza jej krążenie oraz ułatwia usunięcie martwego naskórka.

Szczotka do brody

W sklepie twojbarber.pl znajdziesz także wielofunkcyjne akcesorium do pielęgnacji brody, jakim jest szczotka do brody. Służy ono do:

  • skuteczniejszego rozczesywania brody;
  • zapobiegania sklejaniu włosów brody;
  • precyzyjnej stylizacji zarostu.

Codzienne stosowanie tego akcesorium poprawia też kondycję włosów brody oraz pobudza jej wzrost.

Wegańskie szczotki i kartacze do brody

Te wyjątkowe akcesoria powstały z myślą o szczególnych potrzebach tych brodaczy, którzy żyją zgodnie z zasadą cruelty-free oraz wrażliwych alergików. Wegańskie szczotki do brody wykonano z niezwierzęcych oraz minimalizujących podrażnienia surowców. Są to:

  • Bukowe, dębowe lub jesionowe drewno – niezwykle trwałe i przyjemne w dotyku; wykonano z niego uchwyt do szczotki o ergonomicznym kształcie i precyzyjnie dobranej długości, dzięki czemu korzystanie z tych szczotek stało się bardziej komfortowe i wygodne;
  • nylonowe włosie – stanowiące alternatywę dla tradycyjnego włosia dzika o identycznych właściwościach; nylonowe włosie pozwala dokładnie rozczesać każdy rodzaj – nawet najbardziej trudnego – włosa nie uszkadzając go ani nie wyrywając; włosie to nie wywołuje objawów skórnych alergii i co ważniejsze jest odporne na wilgoć oraz nie zatrzymuje resztek kosmetyków.

Podsumowując – jeżeli należysz do osób, które szukają akcesoriów do bardzo precyzyjnego działania, to kartacze lub szczotki do brody z włosia dzika są tym, czego właśnie potrzebujesz. Żyjąc zgodnie z zasadą cruelty free – sięgnij po wegańskie szczotki do brody. Bardzej wymagającym polecamy dostępne w sklepie twojbarber.pl zestawy do pielęgnacji brody.