Jak zapobiec wypadaniu włosów

Wypadanie włosów u mężczyzn, łysienie męskie

Oczywiście, wypadanie włosów nie jest tak robiącym wrażenie procesem, jak wypadanie np. zębów, jednak wybija to wielu z równowagi duchowej.
Kiedy człowiek zaczyna łysieć, zmniejsza się ilość włosów, ale też pewność siebie. Według danych hiszpańskiego badania, 62% łysiejących mężczyzn stwierdziło, że wraz ze stratą swoich kędziorów, zaczęła im stopniowo spadać samoocena. To jest jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów mężczyzn XXI wieku: «Gęste włosy zawsze kojarzyły się z młodością i męskością», – mówi Albert Маnnes, doktor nauk filozoficznych Uniwersytetu w Pensylwanii, – «Wypadanie włosów to objaw starzenia się».
Wykorzeń problemy, stary. Poniższe porady pomogą Ci zatrzymać machinę opustoszającą Twoją kłosistą głowę.

W tym artykule:

  1. Wyjaśnij przyczynę
  2. Specjalne środki
  3. Szampon
  4. Odżywianie
  5. Zapisz się na transplantację włosów
  6. Zmień swój stosunek
  7. Ogol się na łyso

1. Wyjaśnij przyczynę

«Przyczyna może tkwić w hormonach lub w niezrównoważonym odżywianiu. To może też być związane z problemem tarczycy, niskim poziomem żelaza lub brakiem protein w diecie», – mówi Carolin Jakowa, założycielka centrum chirurgii kosmetycznej i dermatologii w Chicago.
Innymi słowy, nie należy winić we wszystkim własnej genetyki; twój styl życia sam z siebie może być przyczyną wypadania włosów.

2. Specjalne środki

Witamina

Reklama w telewizji i w Internecie może wyglądać bardzo zwodniczo, jednak trzeba pamiętać, że efekt ich stosowania może się różnić indywidualnie dla każdego mężczyzny. Zależy to od wielu czynników, jak wiek, poziom hormonów, a także indywidualnej reakcji na różne komponenty tego czy innego preparatu. Cały spektrum tych środków możemy podzielić na dwie wielkie grupy, w których mamy preparaty do stosowania bezpośrednio na włosy i skórę głowy, i te do spożycia, głównie w postaci witaminów na porost włosów. Różne cenowe przedziały wyznaczają odpowiednią skuteczność i szybkość efektu, jednak znowu trzeba pamiętać o indywidualnym odzewie organizmu.

3. Szampon

Dziesiątki szamponów zapewnia, że Twoje włosy staną się bardziej gęste, ale tylko kilka składników, jak wykazano w badaniach, naprawdę mogą pomóc. Najbardziej skuteczny kеtokonazole – to przeciwgrzybiczy składnik, stosowany w walce z łupieżem.
Uczeni z Uniwersytetu Brytyjskiej Kolumbii twierdzą, iż może on uratować Twoje loki, zmniejszając produkcję testosteronu w mieszkach włosowych. W gruncie rzeczy, jak pokazuje belgijskie badanie u łysiejących mężczyzn używających szamponu zawierającego 1% ketokonazolu, dwa lub trzy razy w tygodniu w przeciągu sześciu miesięcy, stwierdzono zmniejszenie wypadania włosów o 17%.

4. Odżywianie

Kurczak z ziemniakami i warzywami

I znowu o jedzeniu. W tej kwestii nie wolno nie doceniać znaczenia diety, równoległe z prowadzeniem zdrowego stylu życia. Popracuj nad swoją dietą, a to pomoże ci opóźnić proces wypadania włosów. Zrezygnuj ze smażonego pożywienia – to może zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych, jak demonstrują badania z Indii. I skończ z deserami: wytworzenie insuliny, spowodowane konsumpcją dużej ilości cukru, może spowodować uwolnienie testosteronu, co może pogłębić proces wypadania włosów.

5. Zapisz się na transplantację włosów

Dzięki współczesnym technologiom, chirurdzy nauczyli się bardzo dobrze transplantować mieszki włosowe, a więc Twoje włosy będą wyglądać nawet naturalniej niż w młodości. Jedyna wada to cienka szrama pozostająca po zabiegu, która będzie zauważalna, jeśli zdecydujesz się nosić krótką fryzurę.

6. Zmień swój stosunek

Łysiejący mężczyźni z zasady zmagają się z problemem na trzy sposoby: kompensacyjnym (koncentrując się na sporcie i modzie), unikając luster lub po prostu zakrywając łysinę czapką. Niemieccy naukowcy radzą przemyśleć swoją postawę wobec łysienia: „Interpretuj łysinę jako charakterystyczny wygląd, albo oznakę dojrzałości, a nie jako objaw starzenia się” – mówi autor badania Dirk Kranz.

7. Ogol się na łyso

Uśmiechnięty Bruce Willis

Jest to ważny krok, na który wiele może nie być gotowymi. Ale w gruncie rzeczy, badanie dr. Mannesa wykazało, że mężczyźni z ogoloną głową wyglądają na wyższych, bardziej odważnych i bardziej wpływowych, niż owłosieni.
Ponadto, naukowcy odkryli, że mężczyzn z ogolonymi głowami uznano za bardziej atrakcyjnych niż osobników mających rzadkie włosy.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

1 komentarz do “Jak zapobiec wypadaniu włosów

  1. Interesująco napisane. Spora dawka przydatnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *