Podstawowe zalecenia dotyczące golenia

Mężczyzna goli się patrzac w lustro

Wielu mężczyzn pewni, że wiedzą, jak prawidłowo się golić. Oto kilka wskazówek, które poprawią jakość twojego golenia i pomogą uniknąć podrażnienia.

1. Nie jest konieczne, aby golić się już po przebudzeniu. Po nocy, twarz lekko puchnie i lepiej jest dać skórze dojść do siebie, aby golenie było bardziej efektywne.

2. Do mycia lepiej jest stosować skruby do twarzy (nie żele), gdyż oczyszczą martwe komórki skóry i odkrywają pory, a tym samym umożliwią lepsze golenie.

Puszka z skrubem męskim
Skrub do twarzy

3. Zmocz szczecinę w ciepłej, ale niezbyt gorącej wodzie, aby zmiękczyć i rozdzielić włoski. Będą bardziej podatne na golenie, dzięki czemu ryzyko zacięcia będzie znacznie zmniejszone.

4. Dokładnie wcieraj krem do golenia w zarost. Wiele produktów do golenia zawiera część witamin i ekstraktów z aloesu, który dodatkowo chronią skórę przed pojawieniem się podrażnień i zacięć.

5. Stosuj tylko ostre żyletki. Stare, stępione ostrze jest przyczyną zacięć i podrażnień, ponieważ nie odcina włosa, a “ciągnie” pozostawiając skaleczenia i rany. Nie wyrzucaj jednorazowe narzędzie po pierwszym goleniu, jak fanatyk, jednakże, jego długotrwałe, częste stosowanie, też nie jest wskazane.

6. Należy częściej płukać brzytwę w gorącej wodzie, nie zapominając dokładnie wstrząsnąć ogolonych włosków. Nie spiesz się, bo ostrze pełne włosów dodatkowo zwiększa ryzyko niepotrzebnego podrażnienia skóry.

Zatkane ostrze

7. Zaleca się golić w kierunku wzrostu włosów. Golenie w przeciwnym kierunku może spowodować pojawienie się zaczerwienienia, wysypkę, skaleczenia, wrastających włosków, które są bardzo bolesne.

8. Nie trzeba stosować dużej ilości produktów do golenia zawierających lauryl-siarczan sodowy, który jest potrzebny do produkcji piany, ale według badań negatywnie wpływa na skórę.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *