Jak układać męskie włosy

Mężczyzna stylizuje włosy rękami

Należy zacząć od tego, że wszystkie męskie fryzury, które można zobaczyć u aktorów w filmach, modeli magazynach i na profesjonalnych zdjęciach są wynikiem nie tyle obcięcia, co układania. Naiwnością byłoby sądzić, że włosy wyglądają tak bez żadnej ingerencji stylizacyjnej.

Główną tajemnicą prawidłowego układania włosów u mężczyzny jest to, że nie rzuca się w oczy, a włosy wyglądają zupełnie naturalnie. Bez względu na zapewnienia fryzjera efekt ten nie może zostać osiągnięty w wyniku samego tylko strzyżenia. Ułożenie i stylizacja są niezbędne. Obcięcie stanowi jedynie bazę do układania.

W tym artykule:

  1. Co jest ważniejsze: obcięcie czy układanie?
  2. Jak suszyć włosy suszarką?
  3. Jak stylizować włosy odpowiednimi preparatami?
  4. Jak modnie układać włosy?
  5. Czy należy korzystać z lakieru do włosów?
  6. Zasady higieny włosów

Co jest ważniejsze: obcięcie czy układanie?

Mężczyzna w barbershopie

Głównym problemem włosów polskich mężczyzn jest to, że są one bardzo cienkie i miękkie. Na ten przykład mężczyznom z Ameryki Łacińskiej wystarczy tylko kropla żelu, aby na głowie powstał twórczy bałagan. Z drugiej strony Polacy będą musieli włożyć więcej wysiłku w pracę z włosami.

Pamiętaj, że złe strzyżenie można ukryć dobrą stylizacją, ale nie jest możliwe ukrycie nieestetycznego ułożenia. Nawet jeśli włosy obetnie Ci najlepszy fachowiec, marne wystylizowanie zepsuje ten efekt.

Jak suszyć włosy suszarką?

Mężczyzna z suszarką

Pierwsze, od czego zaczyna się układanie włosów u mężczyzn, jest ich umycie i wysuszenie suszarką. Należy mieć świadomość, że kierowanie strumienia powietrza na włosy ma za zadanie nie tylko pozbawić je wilgoci, ale także, a może przede wszystkim, ustawić kierunek włosów. Eksperymentuj, ponieważ jest to jedyny sposób, aby dodać objętości fryzurze.

Istnieje szansa, że przez regularne suszenie włosów w danym kierunku za jakiś czas będą się one same ustawiać w podobnym kierunku. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie należy trzymać suszarki (zwłaszcza posiadającej wyłącznie funkcję gorącego nawiewu) zbyt blisko, ponieważ gorące powietrze może uszkodzić skórę głowy, a nawet spalić mieszki włosowe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie chłodnego nawiewu – pozwoli to zmniejszyć ryzyko uszkodzeń włosów

Do układania włosów może przydać się także grzebień z naturalnego drewna, który nie podrażnia skóry.

Jak stylizować włosy odpowiednimi preparatami?

Układanie męskich włosów

Drugi etap układania to stylizacja. Tutaj niestety nie ma uniwersalnych rad odnośnie wyboru produktu. Trzeba próbować różnych produktów do stylizacji włosów (żele, pasty, wosk, itp.), aż znajdziesz odpowiedni preparat dla siebie. Warto zainteresować się matową pastą do włosów – zapewnia mocne utrwalenie, dodaje objętości, a dodatkowo jest matowa, co sprawia, że fryzura wygląda naturalnie.

Środek można nakładać na już wysuszone i podniesione suszeniem lub delikatnie wilgotne włosy . Musisz umieścić niewielką ilość środka na dłoni, rozetrzeć w obu dłoniach, a następnie jednym ruchem prawej ręki nałożyć na prawą stronę głowy, a jednym ruchem lewej ręki na lewą stronę głowy. Jeśli środek został nałożony na wilgotną fryzurę, warto ponownie użyć suszarki – pozwoli to uzyskać trwały efekt.

Jak modnie układać włosy?

Mężczyzna układa włosy

Podczas stylizacji ucz się robić fryzurę za pomocą jak najmniejszej ilości ruchów. Im więcej razy dotykasz włosów, tym bardziej je plączesz, a w konsekwencji ryzyko osiągnięcia nieestetycznego efektu rośnie (z wyjątkiem sytuacji w której jest to zamierzone, bo np. chcesz stworzyć bad hair day).

W celu zdobycia inspiracji warto poszukać przykładów fryzur u mężczyzn z podobną linią włosów jak nasza w internecie. Jeżeli jednak nadal nie wiemy co robić – poprośmy fryzjera o pomoc. Powinien on umieć dopasować fryzurę odpowiednią do naszych oczekiwań i kształtu głowy.

Czy należy korzystać z lakieru do włosów?

Mężczyzna korzysta z lakieru do włosów

Trzeci etap układania jest istotny dla osób posiadających cienkie włosy. Pomimo faktu, że wiele osób ma zwyczaj nakładania dużej ilości preparatów stylizujących – nie jest prawidłowe. Włosy wyglądają tłusto i opadają pod ciężarem środka do układania. Istnieje jednak inny sposób na utrwalenie fryzury.

Najprostsza metoda to użycie lakieru do włosów. Ważne jest, by mieć umiar i nie spryskiwać nim obficie swojej głowy, lecz delikatnie nanieść trochę sprayu na fryzurę. Dobrze jest stosować środkek do silnego utrwalania włosów – przy odpowiednim użyciu nie powinien być widoczny.

Zasady higieny włosów

Mycie męskich włosów

Pamiętaj, że środki do stylizacji włosów należy zmywać przed udaniem się na nocny wypoczynek, ponieważ zbyt długie przetrzymywanie ich na skalpie może spowodować podrażnienia.

Ten szampon męski do włosów nie zawiera sztucznych barwników, silikonów, parafiny, szkodliwych detergentów jak SLS i SLES. Może okazać się cennym sprzymierzeńcem w higienie skóry głowy.

Wracając jednak do kwestii przetrzymywania środków do stylizacji włosów na noc – w czasie snu poduszka zabrudzi się, a niektóre produkty do stylizacji dostaną się na twarz. To zaś może spowodować wystąpienie problemów skórnych jak np. trądziku.

Poza tym wieczorny prysznic jest po prostu ważną, higieniczną procedurą, zmywającą cały brud i pot nagromadzony na skórze w ciągu dnia. Nie leń się i bierz prysznic nie tylko rano, ale także przed pójściem do łóżka.

***

Pamiętaj – sekretem modnej, męskiej fryzury niczym z magazynu jest odpowiednia stylizacja. Bez względu na strzyżenie, po umyciu i wysuszeniu po prostu go nie widać. To od ułożenia zależy, czy wyciągniemy pełny potencjał z pracy naszego fryzjera.

Na koniec najważniejsza zasada układania męskich fryzur – rób to tak, aby włosy wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *