Jak przyśpieszyć wzrost zarostu na twarzy

Podbródek z zarostem

Broda i wąsy, przez długi okres czasu i u wielu narodów, oznaczały piękno i męskość. Mężczyźni zdecydowanie dbali o zarost używając specjalnych produktów do jego pielęgnacji. I chociaż dzisiaj, te drugorzędowe cechy płciowe utraciły swoje pierwotne znaczenie, wielu przedstawicieli płci męskiej podkreśla swój styl poprzez bujną brodę lub gęste wąsy. Jednak wielu mężczyzn, zwłaszcza młodych, ma do czynienia z faktem, że zarost rośnie bardzo powoli. Ten artykuł udostępnia informacje na temat sposobu przyspieszenia wzrostu zarostu na twarzy.

W tym artykule:

  1. Stan skóry
  2. Wystrzegaj się
  3. Co jest na talerzu?
  4. Hormonalny papierek lakmusowy
  5. Styl życia

Stan skóry

Mężczyzna patrzy na twarz w lustrze

Mimo, że większość ludzi wierzy, iż kremy i środki złuszczające są czysto kobiecymi atrybutami, a ty zastanawiasz się, jak przyspieszyć wzrost zarostu na twarzy, musisz nauczyć się korzystać z tych środków. Skóra potrzebuje codziennego oczyszczania, nawilżenia i regularnego usuwania martwego naskórka, który nie pozwala na oddychanie komórek. Przy należytej dbałości nie ma problem z przyśpieszaniem wzrostu. Podczas golenia ostrze usuwa większość martwych komórek. Z pewnością, każdy pamięta uczucie gładkości i lekkości. Ale krem ​​nie zastąpi płynów i balsamów po goleniu. Najlepiej jest zakupić środki znanej marki kosmetycznej reprezentującej linie dla mężczyzn.

Wystrzegaj się

Włosy wyraźnie reagują na alkalia i alkohol, a więc należy unikać preparatów do golenia zawierających te składniki. Można kupić specjalne produkty i olejki do użytku na zewnątrz, przyspieszające wzrost zarostu. Jeśli jesteś zainteresowany sposobami przyspieszenia wzrostu włosów w warunkach domowych, to wypróbuj prosty, ale skuteczny środek. Raz lub dwa razy w tygodniu musisz smarować skórę pod brodą olejkiem rycynowym lub łopianowym. To daje dobry wynik – włosy rosną szybciej, a ich wygląd poprawia się.

Co jest na talerzu?

Kurczak z sałatką na talerzu

Niezrównoważone i nieregularne jedzenie może być przyczyną gładkości twarzy. Zarost dla prawidłowego wzrostu wymaga określonego składu pierwiastków i witamin. Gdy ich chronicznie brakuje, wzrost włosów spowalnia – może nawet zatrzymać się. Należy uświadomić sobie, co spożywa się najczęściej, czy dieta zawiera warzywa, owoce, zboża, nabiał, ryby, mięso. Jeśli nie możesz z jakichś powodów prawidłowo odżywiać się, warto przyjmować przez pewien okres witaminy. Efekty pojawią się na twarzy po kilku tygodniach. Ponadto, witaminy pomogą zarówno przyśpieszyć wzrost zarostu oraz podnieść ogólne samopoczucie.

Hormonalny papierek lakmusowy

Testosteron jest niezbędny do wzrostu włosów. To właśnie ten hormon jest odpowiedzialny za „powiększony zarost”. On wpływa również na wzrost libido. Testosteron ma charakter dziedziczny, ale siedzący tryb życia, palenie tytoniu, spożywanie napojów, nawet o niskiej zawartości alkoholu, przewlekłe zmęczenie, może znacznie zmniejszyć ilość tego hormonu we krwi. Jeżeli zmiana stylu życia po paru miesiącach nie dała rezultatu, to należy udać się do endokrynologa.

Styl życia

Mężczyzna robi pompki

Nasz organizm jest delikatnym systemem, na który wpływa wiele czynników. Wielogodzinny jakościowy sen odbija się nie tylko na zdrowiu i samopoczuciu, ale także przyspiesza wzrost zarostu. Zajęcia sportowe również nie będą zbędne. Aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi, powodując dostawę pożywienia i tlenu do mieszków włosowych. Nie trzeba spędzać całego wolnego czasu na siłowni – 2-3 razy w tygodniu wystarczy, aby poczuć pozytywne efekty treningu.
W międzyczasie zapraszamy zapoznać się z naszą galerią fryzur, gdzie w łatwy sposób za pomocą tagów dobierzesz dla siebie najbardziej pasujacą fryzurę, odpowiadającą twojemu obecnemu zarostowi.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *