Jak prawidłowo myć, suszyć i rozczesywać włosy?

Mężczyzna myje głowę

Oto kilka przydatnych wskazówek, aby jak najlepiej i najskuteczniej umyć włosy i nie uszkodzić je.

Zanim przystąpisz do mycia, najpierw musisz dokładnie rozczesać włosy, najlepiej zrobić to grzebieniem z wąsko rozstawionymi zębami. Dzięki temu oczyścisz resztki środków do układania, złuszczony martwy naskórek. Rozczesanie sprawi, że podczas mycia włosy nie będą się zaplątywać. Ponadto, korzystając z grzebienia, zrób masaż głowy – przyśpieszy to krążenie krwi w cebulkach włosowych i wzmocni korzenie.

W tym artykule:

  1. Teraz kilka słów o wodzie, której używasz do mycia głowy.
  2. Natychmiast po umyciu włosów nie zaleca się używania suszarki.
  3. Wiesz już, że przed chwilą umytych włosów nie należy rozczesywać.

Teraz kilka słów o wodzie, której używasz do mycia głowy.

Prysznic

Jej temperatura powinna wynosić nie więcej niż 40 stopni. Gorąca woda aktywuje działanie gruczołów łojowych, a włosy bardzo szybko tracą swoją świeżość. Ponadto, gorący strumień pozostawia w porach resztki szamponu i innych środków, które mogą pozostawać na włosach jako szary proszek. Dodatkowo, gorąca woda ułatwia złuszczenie zewnętrznych warstw skóry, które są jedną z przyczyn powstawania łupieżu.

Ważny jest wybór szamponu do rodzaju włosów: tłustych, suchych, normalnych, farbowanych i tak dalej. Najpierw należy wycisnąć trochę szamponu na dłoń, a następnie rozprowadzić równomiernie na włosach. Przy czym szampon należy nanosić od korzeni do końcówek, a balsam od końcówek do korzeni (by skóra głowy nie była tłusta).

Natychmiast po umyciu włosów nie zaleca się używania suszarki.

Mężczyzna wysusza włosy suszarką

Należy pozostawić włosy do wyschnięcia samodzielnego. Warto pamiętać, że mokre włosy pęcznieją od wody i stają się ciężkie, co może spowodować wypadanie lub łamanie się. Z tego powodu nie należy wykonywać jakichkolwiek gwałtownych ruchów z mokrą czupryną. A jeśli suszysz włosy suszarką, to użyj specjalnych środków, chroniących fryzurę przed gorącym powietrzem suszarki. Również, aby włosy zachowały zdrowie, powinny być suszone, z głową pochyloną w dół, a przepływ powietrza z suszarki winien być kierowany od korzeni do końcówek. Łuski włosów nie będą odwarstwiać się, a włosy będą błyszczące i gładkie. Nie musisz suszyć włosów do końca, lepiej pozostawić je lekko wilgotne do wyschnięcia. Będziesz miał pewność, że nie przesuszyłeś włosów.

Wiesz już, że przed chwilą umytych włosów nie należy rozczesywać.

szczotki do wlosow z włosiem z dzika

Dla tej procedury, najlepiej używać grzebienia z miękkimi zębami nie uszkadzającymi skóry głowy i struktury włosa. Najlepiej jest wybrać grzebień wykonany z naturalnych materiałów (np. drewno) lub szczotką z naturalnego włosia. Za najlepszy uważany jest brzozowy grzebień, który nie tylko delikatnie rozczesuje włosy, ale też, przy regularnym stosowaniu, pomaga pozbyć się łupieżu. Raz dziennie, procedurę czesania włosów należy „wydłużyć” do 5-10 minut. Jest to konieczne, by włosy oczyściły się z kurzu i brudu, a łój równomiernie rozprowadził się na całej długości, nie gromadząc się w korzeniach. Więcej o wyborze grzebienia do włosów czytaj w tym artykule.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *