Jak prawidłowo dbać o włosy: 14 porad

Mężczyzna patrzy w lustrze na swoje włosy

Jeśli masz dużo problemów z włosami, to najlepiej od razu zwróć się do trychologa – specjalisty w dziedzinie leczenia włosów i skóry głowy. W pozostałych przypadkach, można postępować zgodnie z naszymi zaleceniami:

1. Susz włosy delikatnie

Suszenie ręcznikiem – jedna z głównych przyczyn uszkodzenia męskich włosów. Chłopaki lubią brać ręcznik i wycierać włosy, jak zwariowani. Problem polega na tym, że kiedy włosy są wilgotne, można im łatwo zaszkodzić. Kiedy pocierasz włosy ręcznikiem, niektóre mogą zaplątywać się w niciach ręcznika, wyrywają się i naciągają, uszkadzając włosy przy korzeniach i na końcach. Aby zminimalizować uszkodzenie z powodu suszenia ręcznikiem, potrząśnij nadmiar wody i następnie pogładź włosy ręcznikiem w kierunku wzrostu. To może zająć trochę więcej czasu, ale to jest tego warte. Pamiętaj, że uszkodzonych włosów, nie można poprawić, ale można poczekać, kiedy odrosną nowe włosy zamiast starych (na przykład, po 1-2 obcięciach).

Mężczyzna z suszarką

Suszenie suszarką – jest to też jedna z głównych przyczyn uszkodzenia włosów. Suszarka suszy włosy i skórę głowy. Mężczyźni nie są zbytnimi zwolennikami suszarki, ale jeśli musisz skorzystać z niej, to postępuj z następującymi zasadami:
Aby przeszkodzić uszkodzeniu włosów z powodu suszarki, stosuj specjalne spraye i grzebienie. To umożliwi rozczesywanie i ochroni przed uszkodzeniami z powodu ciepła.
Trzymaj suszarkę w odległości 20-25 centymetrów od włosów i ciągle przesuwają ją wokół całej powierzchni głowy. To uchroni włosy przed wysoką temperaturą.
Nie susz włosów całkowicie. Pozostawiaj trochę wilgotnymi. W ten sposób będziesz dokładnie wiedział, że nie przesuszyłeś włosów.

2. Delikatnie korzystaj z grzebienia

Gdy włosy są wilgotne, to zapobiec ich uszkodzenia można z pomocą grzebienia z szerokimi zębami – ograniczysz w ten sposób uszczerbek spowodowany grzebieniem lub szczotką ciągnącą włosy.

3. Myj się w letniej wodzie

Bardzo gorąca woda wysusza włosy i skórę głowy. Nie stosuj zbyt gorącej wody.
Pierwszy krok do zachowania zdrowego wyglądu włosów, to utrzymanie zdrowej skóry głowy.

4. Unikaj silnych chemicznych składników

Wielokrotne malowanie może zaszkodzić twoim włosom. Preparaty chemiczne (na przykład: amoniak), używane w farbie, mogą być zgubne dla twoich włosów i skóry głowy.
Dobry fryzjer lub stylista wie, jak prawidłowo zadbać o włosy i skórę głowy. Poproś go, aby wybrał najlepszy produkt, aby ochronić włosy przed uszkodzeniami.

5. Nie myj głowy zbyt często

Mężczyzna myje głowę

Możesz spokojnie myć włosy codziennie, jeśli używasz profesjonalnego szamponu. W przeciwnym razie – nie więcej niż 1 raz na 2 dni. Profesjonalne szampony są zaprojektowane tak, aby środki zmiękczające, nawilżające i chroniące nakładać na trzon włosa, czego nie można powiedzieć w odniesieniu do tanich środków. Ponadto włosy mogą „przyzwyczaić się”, że myjesz je często, więc wkrótce będą pokryte tłuszczem i brudne.

6. Niech włosy rosną szybciej i stają się silniejsze

Dobrze odżywiaj się, pij dużą ilość wody, bierz witaminy, śpij wystarczająco dużo czasu i żyj bez stresu – to wszystko przyczynia się do szybszego wzrostu włosów. Włosy są odzwierciedleniem zdrowia całego ciała.

7. Unikaj „ogonów” i czapek z daszkiem

Staraj się unikać mody na ogony czy czapki z daszkiem. Wiązanie włosów w koński ogon może spowodować ich uszkodzenie i wypadanie. Uszkodzenie może stać się stałym, jeśli będziesz męczył włosy w przyszłości.

8. Kontroluj loki

Kręcenie się włosów spowodowane jest małą ilością wilgoci i białka. W celu ułożenia loków użyj dobrej odżywki nawilżającej. Można również stosować serum do dodania połysku i podatności na układanie.

9. Odśwież «zmęczone» włosy

Włosy stają się matowe, gdy naskórek (zewnętrzna warstwa włosa) jest uszkodzony. Dobrze zachowane warstwy naskórka leżą płaskimi warstwami (jak rybie łuski) i odbijają światło. Gdy naskórek jest uszkodzony, światło odbija się źle, co prowadzi do matowego wyglądu. Stosuj się do zaleceń opisanych powyżej, a to pomoże chronić naskórek i odświeżyć matowe włosy.

10. Obserwuj wodę w basenie

Woda z basenu zawiera substancje chemiczne, które suszą, uszkadzają włosy i powodują ich blaknięcie. Zminimalizować uszkodzenie od chloru i innych preparatów chemicznych, można zwilżając włosy wodą z wodociągu przed wejściem do basenu. To może zapobiegać temu, aby Twoje włosy wchłaniały wodę z basenu. Jeszcze jeden wariant – zastosować specjalną odżywkę do włosów.

11. Dbałość o długie włosy

Mężczyzna z długimi włosami

Myj długie włosy co 2 dni zmiękczającym szamponem i odżywką. Jeśli wolisz dłuższe fryzury, przycinaj je co sześć tygodni, aby wyeliminować rozdwajanie.

12. Dbałość o przerzedzające się włosy

Wybierz produkty na wodnej bazie, jakie nie pozostawiają tłustego osadu i nie obciążają włosów, а zapewniają objętość i lekkość. Szampon wzmacniający i odżywka pomogą rozwiązać problem przerzedzających się włosów. Ostrzyż się na krótko, wyrównaj końce i odrosłe włosy będą mocniejsze. Staraj się nie pozostawiać włosów długimi, gdyż będą wyglądać na cienkie i rzadkie.

13. Dbałość o falowane włosy

W celu zminimalizowania nadmiernej objętości, stosuj produkty nawilżające i solidną odżywkę, aby dodać ciężaru włosom. Średniej długości fryzura będzie wyglądać świetnie. Do układania dodawaj środki na bazie oleju, które dodają blasku i ciężaru.

14. Dbałość o wijące się włosy

Struktura kręconych włosów może hamować docieranie naturalnych olei do korzeni włosów. Użyj balsamu nawilżającego, aby utrzymać miękkość włosów. Wybieraj krótkie fryzury, które podkreślą schludny wygląd. Dłuższe fryzury powinny być ułożone warstwowo w celu zmniejszenia objętości. Myj włosy nie częściej niż co drugi dzień, używając dobrej odżywki – to daje dodatkową wilgoć. Stylizuj włosy serum zapobiegającym zawijaniu się.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *