Jak dbać o brodę: 7 porad dla mężczyzn

Mężczyzna trzyma rękę na brodzie

W tym artykule:

  1. Utrzymuj kształt
  2. Kup trymer
  3. Obcinaj po staroświecku
  4. Pamiętaj o wąsach
  5. Susz brodę suszarką
  6. Pofarbuj brodę
  7. Bądź brutalny

Rada 1: Utrzymuj kształt

– Broda, podobnie jak i włosy na głowie, wymaga pielęgnacji – mówi Wojtek, mężczyzna z 20-letnim doświadczeniem w dbałości o brodę. – Mam specjalną maszynkę do obcinania włosów, jakiej używają w salonach fryzjerskich, na którą nakłada się końcówki o różnych długościach. Moja ulubiona długość brody wynosi 4-5 mm, a czasem 3 mm. Z pomocą końcówki w maszynce reguluję pożądaną długość, a na krawędziach golę brzytwą.
W celu nadania nowo zapuszczonej brodzie pożądanego kształtu najlepiej udać się do Barber shopu. Barber wybierze najbardziej odpowiednią opcję. Potem, można utrzymywać kształt brody w warunkach domowych – uważa Daniel Kaczyński.

– Broda wymaga pielęgnacji. Kształt musi być stale podtrzymywany, broda powinna być ciągle przycinana, a jej kontur dobrze zarysowany. To jest najważniejsze i przyciąga uwagę. Jeśli broda będzie bez wyraźnego zarysu, to zrobi wrażenie niedbalstwa i niechlujstwa – wprowadza w tajniki fryzjerstwa właściciel Barber shopu.

Rada 2: Kup trymer

Mężczyzna przycina zarost

Daniel zaleca kupić specjalną maszynkę do zarostu na twarzy i z jej pomocą utrzymywać wygląd.

Jest kilka rzeczy o których należy pamiętać przed zakupem trymera do brody, czytaj więcej w tym artykule

– Trymera należy użyć na obrzeżach brody, ale jej długość utrzymywać przy pomocy maszynki do strzyżenia włosów z określoną końcówką – mówi nauczyciel fryzjerstwa. Obecnie w sprzedaży są specjalne maszynki z pięcioma końcówkami, z trymerem i końcówkami do usuwania włosów w nosie i uszach, także do golenia skroni. Kupując taką maszynkę, mężczyzna jest w stanie samodzielnie zadbać o swoją brodę. Jeśli chcesz wybrać dobrą maszynkę do włosów, zobacz przydatne porady w tym artykule.

Rada 3: Obcinaj po staroświecku

Jeśli jesteś właścicielem naprawdę długiej brody, to musisz kontrolować jej długość.
– Jeśli długość brody przekracza 10 mm, to należy obciąć ją nożyczkami – radzi Daniel Kaczyński. Można też skorzystać z maszynki z końcówkami mającymi do 4 cm. Również w tym przypadku użyj grzebienia.

Rada 4: Pamiętaj o wąsach

Mężczyzna strzyże wąsy

Pamiętaj, abyś dbając o brodę nie zapomniał o wąsach. W tym celu można użyć tych samych maszynek z końcówkami do obcinania.
– Należy stale dbać o wąsy nad górną wargą. Rosną one nierównomiernie, więc trzeba mieć małe nożyczki lub maszynki, aby zaradzić temu problemu – zaleca Daniel.

Rada 5: Susz brodę suszarką

Broda, podobnie jak i włosy na głowie, wymaga kąpieli.
– Codziennie rano, myj twarz i zarost na twarzy mydłem – dzieli się sekretem pielęgnacji właściciel zadbanej brody Wojtek.

Po umyciu brody zaleca się suszenie suszarka.
– Nawet jeśli broda jest mała, 5-10 milimetrów, można ją wytrzeć ręcznikiem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów i podsuszyć suszarką – wyjaśnia Daniel. – Na włosach każdej długości łuszcząca się warstwa, tzw. kutikula, podczas mycia otwiera się i wchłania wodę. Jeśli nie wysuszysz brody i wyjdziesz na dwór zimą, możesz odczuwać zimno na twarzy. W związku z tym jest pożądane wysuszenie włosków na twarzy suszarką, by odparowała wilgoć. Brodę należy suszyć od góry do dołu, w kierunku wzrostu zarostu.

Rada 6: Pofarbuj brodę

Broda przed i po malowaniu

Niektórzy mężczyźni z siwą brodą nie brzydzą się jej farbować.

– Do naszego Barber shopu przychodzą mężczyźni, którzy chcą pofarbować baki, brodę, wąsy, kiedy zaczynają siwieć. Są klienci, którzy muszą wyglądać dobrze, np. nauczyciele. Zazwyczaj do farbowania wybiera się naturalne kolory, barwniki są teraz dobre, zamalowują siwe włosy – mówi kierownik Barber shopu.
Czasami – mówi Daniel Kaczyński – przychodzą mężczyźni chcący nadać brodzie nowy kolor. Teraz modnym kolorem jest kasztanowy – mówi Daniel.

Do farbowania brody w domu zawsze używaj produktów specjalnie dopasowanych do zarostu. Kosmetyki stworzone z myślą o farbowaniu brody najczęściej nie zawierają amoniaku ani parabenów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne zarówno dla skóry, jak i włosów. Na rynku są obecnie dostępne różne kosmetyki do koloryzacji, najpopularniejsze są farby i odsiwiacze.

O tym, czy powinieneś farbować brodę i jak to lepiej zrobić, czytaj w tym artykule.

Rada 7: Bądź brutalny

– Czasem można zapuścić brodę – śmieje się brodaty Wojtek.
– Bywa, że przestaję dbać o kształt brody. Od razu zaczynam sprawiać wrażenie bardzo brutalnego mężczyzny. Czasem brodę można „zapuścić” – śmieje się Wojtek – ale ogólnie mówiąc – nie warto.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *