Fryzury męskie na długie włosy

Mężczyzna z długimi włosami i zarostem

Mężczyźni w długich włosach to widok coraz częstszy, aczkolwiek wcale nie częsty. Zadbane, dobrze ułożone długie włosy są naprawdę świetną fryzurą, dzięki której wyróżnisz się z tłumu. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak do nich dojść i co robić, gdy już osiągniesz upragnioną długość, koniecznie czytaj dalej.

W tym artykule:

 1. Jak przetrwać zapuszczanie włosów?
 2. Jak czesać długie włosy?

Jak przetrwać zapuszczanie włosów?

Mężczyzna z kręconymi włosami

Po pierwsze – nastawienie psychiczne

To bardzo ważne przed rozpoczęciem okresu zapuszczania włosów. Po prostu musisz zaprogramować sobie myślenie w taki sposób, by być przygotowanym na to, że w pewnym okresie możesz nie wyglądać tak dobrze jak w swojej dotychczasowej fryzurze i że jest to część gry.

Po drugie – nastawienie otoczenia

Warto byś poinformował najbliższych o swoich planach – ustrzeże Cię to przed kąśliwymi uwagami pokroju „Poszedłbyś w końcu do fryzjera!” czy „Ale zarosłeś, zetnij te włosy!”. Takie docinki mogą skutecznie zniweczyć Twoje starania, a skoro doszedłeś już do najgorszego momentu, to głupio byłoby rezygnować, skoro za chwilę będziesz mógł już czesać się w eleganckie, długie fryzury, nieprawda?

Po trzecie – fryzury przejściowe

Zestaw męska broda i fryzury

Fryzury przejściowe to prawdziwy game changer jeśli chodzi o zapuszczanie włosów. Dzięki nim można wyglądać dobrze, a przynajmniej przyzwoicie gdy jesteśmy na etapie żarówki, i komfortowo przetrwać te chwile.
Zanim jednak zobaczysz przykłady uczesań, posłuchaj pewnej rady – zawsze łatwiej będzie zapuścić najpierw odpowiednio długą górę, niż włosy na całej głowie naraz. Jeśli więc zaczynasz z jeżyka czy cięcia się „na zero” – zapuść górę. Będzie co układać i optycznie zminimalizuje to „efekt żarówki”, gdy boki podrosną.

Fryzury na krótkie włosy z dłuższą górą:

 • Caesar Cut – zaczesane do przodu włosy z przyciętą na równo lub postrzępioną grzywką i cieniowanymi bokami
 • Short Side Part – krótki zaczes w bok, który można urozmaicić wyciętym przedziałkiem; do tego cieniowane boki
 • Military Cut – typowo wojskowa fryzura, ale chodzi tutaj o wariant z wyraźnie dłuższą górą; boki są cieniowane; dobra na start dla osób, które strzygły się przedtem „na zero”

Fryzury na średnie włosy z dłuższą górą:

 • Undercut – zaczes włosów w tył, gdzie włosy z tyłu na górze głowy są tym krótsze, im dalej są od czoła; przez to włosy bliżej czoła są unoszone przez krótsze znajdujące się od niego dalej; przydadzą się środki stylizujące i utrwalające
 • Slick Back – zaczes wszystkich włosów w tył a’la Vito Corleone, proponowany dla tych, którzy mają już odpowiednio długie włosy po bokach; niezbędne będą stylizatory i utrwalacze
 • Side Part – klasyczny zaczes w bok z możliwym przedziałkiem z boku; najlepiej będzie wyglądał, jeśli pomożemy mu jakimiś kosmetykami; po pewnym czasie pojawia się możliwość zaczesywania boków wyraźnie w dół lub w tył
 • Fringe – fryzura z grzywką czesaną na bok
 • Messy Hair – artystyczny nieład, który jednak wymaga trochę wyczucia i wprawy; włosy są potargane w różnych kierunkach z pomocą jakiegoś kosmetyku i zazwyczaj utrwalone lakierem
 • Quiff – postawiona do góry fryzura, która staje się tym niższa, im dalej jest od czoła; nieodzowną jej część stanowi odpowiednia stylizacja kosmetykami
 • Pompadour – uczesanie samego króla Elvisa Presleya, charakteryzujące się wysoką i pełną objętości grzywką (undercut ma ją niższą, ogólnie jest też bardziej płaski); podobnie jak w undercutcie stosuje się skracanie tylnych warstw włosów, by unosiły one te przednie
 • Top Knot – prawdopodobnie najbliższa oczekiwaniom fryzura w której boki i tył są krótkie, za to góra wyraźnie dłuższa i spleciona w koczek

Jak czesać długie włosy?

Fryzury na długie włosy

Gdy doszedłeś już do etapu długich włosów, pewnie zastanawiasz się, co teraz. Masz szeroki wachlarz możliwości choćby z uwagi na to, że zarówno panie jak i panowie opatentowali wiele splotów na długie włosy.
Oto propozycje dla Ciebie:

 • luźne włosy – warto je rozczesać, by prezentowały się estetycznie
 • luźne włosy + opaska – jw.
 • kucyk – wiązanie włosów rozpoczynające się już od czoła; praktyczne i bardzo szybkie
 • warkocze – sploty włosów zapewniające dobry wygląd, ale dość trudne, szczególnie dla mężczyzn, bo nie są oni z nimi obeznani na co dzień:
  • warkocz klasyczny – rozpoczyna się mniej więcej od wysokości potylicy
   – podziel włosy na 3 części
   – złap jedną ze skrajnych części i przełóż nad środkowym
   – teraz złap drugie przeciwne pasmo i przełóż nad nowym środkowym pasmem
   – kontynuuj do uzyskania oczekiwanego efektu
  • warkocz dobierany francuz – klasyczny dobierany warkocz
   – podziel włosy z czubka głowy na 3 części
   – zaplataj jak w warkoczu klasycznym
   – za każdym przekładanym pasmem dobieraj cienkie pasmo luźnych włosów do aktualnie przekładanego
  • warkocz dobierany holenderski – wariacja dobieranego francuza
   – podziel włosy z czubka głowy na 3 części
   – zaplataj jak w warkoczu francuskim, ale włosy przekładaj pod poprzednim pasmem, a nie nad nim
  • warkocz dobierany kłos – podwójny splot włosów
   – podziel włosy od czubka głowy na dwie części
   – weź pasmo włosów z prawej strony od spodu i przełóż górą do włosów po drugiej stronie
   – z drugiej strony powtórz to samo
   – powtarzaj aż uzyskasz zadowalający efekt

Jak więc widzisz masz w czym wybierać i na pewno nie będziesz wyglądał nudno. Pamiętaj jednak, że długie włosy potrzebują większej uwagi i pielęgnacji niż krótkie, więc dobrze o nie dbaj. Przed rozpoczęciem wiązania włosów zalecamy je rozczesać i spryskać delikatnie wodą, by ułatwić sobie tworzenie fryzury. Życzymy dużo cierpliwości do długich fryzur!

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *