9 faktów o wąsach, które powienieneś znać

Grafika z różnymi rodzajami wąsów

Jeśli postanowiłeś zmienić swój wygląd z pomocą wąsów, to czytaj dalej o tym, jak one mogą zmienić twoje życie.

W tym artykule:

  1. Kolor wąsów może różnić się od koloru włosów na głowie.
  2. Średnio, włosy na twarzy rosną 0.4 mm codziennie.
  3. Średnio mężczyzna dotyka swoich wąsów 760 razy na dobę.
  4. Wąsy mogą zrównoważyć Twój wygląd.
  5. Odpowiednie odżywianie przyśpieszy wzrost włosów.
  6. W razie pocięcia i podrażnienia skóry pomoże Ci ałun.
  7. Będziesz musiał nauczyć się orientować w kosmetyce.
  8. Będziesz musiał wyposażyć się w nożyce i grzebyk.
  9. Jest całkiem prawdopodobne, że Twoje wąsy posiwieją wcześniej, niż włosy na głowie.

Kolor wąsów może różnić się od koloru włosów na głowie.

Całe życie przeżyłeś jako ognisty brunet, aż nagle, nad górną wargą pojawiły się włosy o kolorze świński blond. Nie bój się, ten efekt można wytłumaczyć tym, że mieszki włosowe na twojej twarzy zawierają różnorodne poziomy pigmentu. Oprócz tego, podobny efekt może być nabyty– włosy mogą spalić się na słońcu z różną intensywnością. Na ten temat mamy cały oddzielny artykuł, w którym się dowiesz, co z tym można zrobić. A póki co, nie leń się i zaopatrz się w regenerujący szampon. On pomoże.

Średnio, włosy na twarzy rosną 0.4 mm codziennie.

«To znaczy w ciągu miesiąca możesz liczyć na długość 1.25 cm – podlicza Аllan Peterkin, fizjolog i konsultant ds. grooming’u z firmy Dove Men+Care. – W ogóle, wzrost włosów wprost proporcjonalnie zależy od rodzaju krwi płynącej w tobie. Np. Azjaci, Hindusi, uciekali się do brzytwy znacznie rzadziej niż śródziemnomorscy mężczyźni. Oprócz tego, weź pod uwagę, że włosy na twarzy mogą rosnąć z różną prędkością.

Średnio mężczyzna dotyka swoich wąsów 760 razy na dobę.

Mężczyzna podkręca wąsy

Dużo? My też myślimy, że dużo. Ale Allan Peterkin zapewnia, iż dokonywał podliczeń – a jemu – autorowi książki “1000 Mustaches: A Cultural History of the Mo” («1000 wąsów: wąsy jako spuścizna kulturowa»), można wierzyć. A propos, jeśli 760 dotknięć wąsów w ciągu doby jest Twoim minimum, spraw sobie krem ochronny do skóry. Oczywiście, jeśli nie chcesz spowodować podrażnienia.

Wąsy mogą zrównoważyć Twój wygląd.

Przynajmniej, jeśli prawidłowo dobierzesz ich formę. Przecież chyba nie myślisz, by rosły, jak chcą? «Jeśli masz bujną czuprynę lub po prostu dosyć długie włosy, to nie należy nosić bujnych wąsów – przekonuje Peterkin. – Lepiej spróbuj zapuścić pasmo podobne do tego, którą miał Zorro. I odwrotnie, jeśli masz duży nos, możesz to wizualnie wyrównać, zapuszczając duże wąsy».

Odpowiednie odżywianie przyśpieszy wzrost włosów.

«Jeśli włosy prawie nie rosną lub rosną zbyt powoli, to przyczyna może leżeć w niewłaściwym odżywianiu i braku biotyny – witaminy przyśpieszającej porost włosów», – ostrzega Soail Simzar, dermatolog z kliniki Ava MD, w USA. Możesz ją znaleźć w jajkach, orzechach, bananach i grzybach.

W razie pocięcia i podrażnienia skóry pomoże Ci ałun.

Blok ałunu

Obecność wąsów nie oznacza, że nie będziesz już musiał posługiwać się brzytwą – a wręcz przeciwnie – faktycznie, będziesz musiał od nowa nauczyć się golenia. Powiedzmy, niezbędne będzie zaopatrzenie się w ałun– niezastąpionym minerał do grooming’u, działający w sposób podobny do kremu nawilżającego. A nawet lepiej! Policz na palcach: ałun wysusza skórę, zabezpiecza ją przed pocięciem i podrażnieniami, oraz dezynfekuje w przypadku pocięcia. Аch tak – i tworzy wizerunek dandy. Weź tylko pod uwagę, że aby ałun dobrze ślizgał się po skórze, będziesz musiał go trochę namoczyć, ale nie nadużywaj wody: ona redukuje jego pożyteczne właściwości.

Będziesz musiał nauczyć się orientować w kosmetyce.

Jeśli wcześniej musiałeś umyć głowę czymkolwiek – aby tylko pieniło się – to stając się wąsaczem, będziesz musiał nadrobić wiele luk w wykształceniu. Specjalny szampon, olejek, wosk, brylantyna – nie wiemy jak daleko jesteś gotów pójść! Wszystkiego tego, jako odpowiedzialnemu wąsaczowi, będziesz musiał nauczyć się.

Będziesz musiał wyposażyć się w nożyce i grzebyk.

Nożyczki i grzebień

Uważaj, że jest to podstawa podstaw. Obecność tych dwóch narzędzi pod ręką jest nawet ważniejsza niż wyżej wspomniane środki higieniczne. Z pomocą grzebyka będziesz rozczesywał wąsy, a z pomocą nożyczek (kup te z nieostrym zakończeniem, aby nie zranić się) – ciąć nieposłuszne włoski, które psują formę.

Jest całkiem prawdopodobne, że Twoje wąsy posiwieją wcześniej, niż włosy na głowie.

«Wiek, gdy zaczniesz siwieć, w przeważającej mierze jest określony genetyką, – wyjaśnia Simzar. – Po zauważeniu siwiejącego zarostu na twarzy – bądź gotów, że wkrótce pojawi się ona również na skroniach». Na szczęście siwizna jest jednym z niewielu zmian wiekowych dotyczących wąsów: one nie przerzedzają się, a ty nie ryzykujesz tym, że pewnego razu będziesz miał łysinę nad górną wargą. A jeśli już wąsy posiwieją, to mimo to będą wyglądać dostojnie.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *