10 typowych błędów podczas golenia

Mężczyzna goli się patrząc w lustro

Popełniasz te błędy jak się golisz? Wynikiem będziesz miał pocięcia, podrażnienia i niską jakość golenia. Czytaj, co NIE trzeba robić aby zostawić swoją twarz zadowoloną.

W tym artykule:

  1. Golenie w pośpiechu
  2. Lekceważenie mycia
  3. Zimna woda
  4. Suszenie ręcznikiem twarzy
  5. Zbędny nacisk
  6. Tępe żyletki
  7. Skargi na niedostateczny zarost
  8. Golenie przeciwko wzrostowi włosów
  9. Oszczędność na balsamie po goleniu
  10. Niedbały stosunek do brody

1. Golenie w pośpiechu

Nie nalegamy na rozciągnięty w czasie codzienny rytuał ze wstępem, kulminacją i logicznym (najlepiej nie dramatycznym) finałem, ale radzimy poświęcać goleniu trochę więcej czasu, niż przywykłeś tracić na czyszczenie zębów. I wcale nie dlatego, żeby skupić się i nie chybić (choć to też), а zasadniczo dlatego, żeby żel do golenia zdążył wypełnić jedną z jego funkcji — zmiękczyć zarost i skórę twarzy.

2. Lekceważenie mycia

Przed użyciem żyletki na twarzy, należy ją umyć (nie żyletkę, lecz twarz). Przynajmniej opłukać wodą, ale najlepiej jest skorzystać z pianki do
mycia i użyć parę razy w tygodniu skrubu. Nie oczyszczona wcześniej skóra twarzy często przeszkadza żyletce równomiernie ślizgać się i powoduje pocięcia i podrażnienia.

3. Zimna woda

Kran z bieżącą wodą

Najlepiej golić się z ciepłą wodą. Pomaga to rozszerzyć pory i zmiękczyć włosy, w przeciwnym razie będą one sztywne i niepodatne. Możesz polemizować z tym, nawiązując do tego, że zimna woda nie tylko orzeźwia, ale powoduje też, że zarost na twarzy staje dęba, а w takiej pozycji dokładniej goli się. Być mоże i tak, ale w ciepłej wodzie, jednak jest bardziej komfortowo.

4. Suszenie ręcznikiem twarzy

Pamiętaj: do sucha wycieraj twarz ręcznikiem tylko w samym końcu golenia. W środku procedury, to jest po tym, jak umyłeś się i przed rozprowadzeniem żelu do golenia na policzkach, używanie ręcznika (tym bardziej nie zawsze świeżego) jest szkodliwe — na suchej skórze golenie nie pójdzie gładko.

5. Zbędny nacisk

Czy podoba Ci się jak na Ciebie naciskają? Twoje policzki też nie są zachwycone, kiedy zbzikowany naciskasz na brzytwę, jakby to był pedał gazu. Z tego powodu następuje podrażnienie, którego nie złagodzi nawet najlepszy balsam po goleniu.

6. Tępe żyletki

Golarka gillette mach3 turbo

Zrób wszystko co możliwe, aby słowo «tępy» w żaden sposób nie odnosiło się do żyletki twojej maszynki do golenia, a być może, tylko do tego gościa z wydziału finansowego.

7. Skargi na niedostateczny zarost

Skarżysz się, że broda, jak nie rosła w wieku 15 lat, tak i do tej pory nie rośnie? Między innymi połowa mężczyzn na świecie i jeszcze większa ilość kobiet marzy o dotykaniu dłonią po doskonale gładkiej męskiej twarzy. A zatem popatrz na to z drugiej strony i przestań jęczeć.

8. Golenie przeciwko wzrostowi włosów

Wydaje się, że goląc zarost przeciwnie do wzrostu włosów, pod sam korzeń, twarz pozostaje gładka. Jednak musisz przyznać, że nie tylko gładka, ale też czerwona od podrażnienia. Kiedy golisz się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów możesz tego uniknąć. А jakość golenia zapewni prawidłowo nałożony żel i uniknięcie wszystkich wymienionych błędów.

9. Oszczędność na balsamie po goleniu

Mężczyzna nalewa olejek na rękę

То, że balsam po goleniu łagodzi skórę, wiesz już z reklamy – to jest ten przypadek, kiedy ona nie kłamie. Jednak milczy na temat jeszcze jednej zalety: silniej, niż perfumy, twoja dziewczyna wyczuwa zapach balsamu po goleniu — dlatego, że czuje to tylko ona, gdy znajduje się blisko, a nie wszyscy ci koledzy, którym poszczęściło się siedzieć obok ciebie w czasie negocjacji.

10. Niedbały stosunek do brody

Jeśli uważasz, że najpewniejszym sposobem na uniknięcie wszystkich wymienionych wyżej błędów jest zapuszczenie brody, to w zasadzie masz rację. Ale brodacze też mają swoje niepokoje i niepowodzenia: gdzie znaleźć dziewczynę, która nie narzeka, że kłuje ją, gdy będziesz ją całował, i co zrobić by nie zanurzyć brody w talerzu zupy podczas randki z nią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.