Czy pasuje Ci wymarzona fryzura?

Męskie stylizacje

Pewnego dnia nachodzi Cię myśl – czas na zmianę fryzury. Przeglądasz internet, robisz screeny, w końcu wybierasz. Idziesz do fryzjera, on robi swoje. Wracasz do domu. Stajesz przed lustrem, żeby upewnić się, czy to fryzjerskie Cię nie przekłamało. W głowie tylko jedna myśl: „Ale przecież to nie tak miało wyglądać”. Znajome? Jeśli tak, w tym artykule dowiesz się o kilku aspektach, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając fryzurę. Jeśli podane zalecenia pasują do Twojego modelu, wówczas na pewno Ci on pasuje i śmiało możesz się tak strzyc. Oprócz tego możesz skorzystać z naszej wygodnej galerii fryzur. Pomoże Ci wybrać najbardziej pasującą fryzurę w łatwy sposób.

W tym artykule:

 1. Podstawowe kryteria doboru fryzury
 2. Mam zakola/wysokie czoło
 3. Mam trądzik na czole
 4. Mam mało/dużo czasu na pielęgnację włosów
 5. Jestem pulchny/chudy
 6. Pracuję w miejscu gdzie nie zwracają uwagi na wygląd/w miejscu gdzie jest ścisły dress code
 7. Mam … twarz
 8. Mam … włosy
 9. Zapamiętaj

Podstawowe kryteria doboru fryzury

Jak wybrać odpowiednią fryzurę? Trzeba dokonać rzetelnego rachunku sumienia. Stań przed lustrem i skrupulatnie odpowiedz sobie na takie pytania:

 • Czy mam zakola/naturalnie wysokie czoło?
 • Czy mam trądzik na czole?
 • Ile mam czasu na pielęgnację włosów?
 • Jestem pulchny czy chudy?
 • Gdzie pracuję?
 • Jaki mam kształt twarzy?
 • Jakie mam włosy?

Mam zakola/wysokie czoło

Johnny Depp w okularach

Przy zakolach i wysokim czole musisz zadać sobie pytania pomocnicze: masz rzadkie czy gęste włosy? Jak duże są zakola/czoło? Zacznijmy od prostszej sprawy, czyli gęste i niezbyt duże zakola. Tutaj możesz pozwolić sobie na praktycznie wszystkie fryzury (ostrożnie z irokezami, bowiem uwydatniają zakola). Świetnie sprawdzi się:

Jeśli będziesz czuł się komfortowo, możesz spróbować też:

Jeśli masz gęste włosy, ale duże zakola, wykorzystuj fryzury z grzywką. Jeżeli zakola są małe, ale włosy rzadkie, wówczas postępuj jak w przypadku włosów gęstych. Jedynie trochę bardziej musisz uważać na zaczesy w tył. A może Twoje włosy są rzadkie, a zakola duże? Również spróbuj grzywki! Jest to w gruncie rzeczy jedyna opcja na zamaskowanie zakoli. Hmm? Wygląda śmiesznie? W takim razie po prostu pogódź się z zakolami i tnij na łyso lub przejdź do następnych punktów i dobierz fryzurę pomijając kwestię zakoli. Ewentualnie idź po profesjonalną perukę lub spróbuj przeszczepu.

Mam trądzik na czole

Ten punkt abstrahuje od leczenia dermatologicznego. Rada jest jedna – stawiaj na fryzury z grzywką. Przykłady:

Mam mało/dużo czasu na pielęgnację włosów

Jeśli masz dużo czasu na pielęgnację włosów, wówczas, biorąc pod uwagę poprzednie i kolejne wskazówki, wybierz taką fryzurę jaką chcesz. Jeśli zaś mało, stawiaj na krótkie włosy. Oto stylowe, przykłady z kategorii „short”:

Jestem pulchny/chudy

Gruby mężczyzna z krótką fryzurą

Jeśli jesteś szczupły to nie masz problemu – każda fryzura będzie Ci pasować. Jeżeli zaś masz kilka kilogramów za dużo, to po pierwsze zastanów się nad brodą, a po drugie unikaj grzywek. O ile pozwalają Ci na to inne aspekty, wybieraj zaczesy w bok oraz tył i fryzury „postawione”. Przykładowe modele:

Pracuję w miejscu gdzie nie zwracają uwagi na wygląd/w miejscu gdzie jest ścisły dress code

Pracujesz w miejscu, w którym możesz wyglądać jak chcesz = strzyż się jak chcesz. Jeżeli zaś musisz być każdego dnia eleganckim, nie eksperymentuj, ale stawiaj na klasykę. Nie wygalaj też za mocno boków, staraj się o „grzeczne” wersje fryzur. Pomocne będą kosmetyki, dzięki którym utrzymasz na miejscu takie fryzury jak:

Mam … twarz

Fryzura i zarost dopasowane do kształtu twarzy

Każdy rodzaj twarzy znajdzie tutaj dla siebie zalecenia oraz przykładowe modele.

Twarz okrągła

Zalecenia: żadnych fryzur z włosami na czole; zaczes i włosy stawiane do góry mile widziane
Modele: Undercut, Pompadour, Side Part, Quiff etc.

Twarz owalna

Zalecenia: twarz w zasadzie idealna; każda fryzura się nada
Modele: wszystkie (uwzględnij jedynie inne wskazania)

Twarz trójkątna

Zalecenia: możesz mieć taką fryzurę, na jaką masz ochotę
Modele: Messy Hair/Bad Hair Day, Fringe, Side Part, Caesar Cut, Pompadour

Twarz odwrotnie trójkątna

Zalecenia: szerokie czoło i mała broda sugerują nieeksponowanie czoła, więc świetnie sprawdzi się grzywka; do tego możesz zastanowić się nad całkiem długimi włosami
Modele: Messy Hair/Bad Hair Day, Fringe, długie fryzury

Twarz prostokątna

Zalecenia: również pożądany kształt; wykorzystuj takie fryzury, na jakie masz ochotę
Modele: wszystkie (uwzględnij jedynie inne wskazania)

Twarz kwadratowa

Zalecenia: wszystkie asymetrie oraz elementy wygładzające ostre krawędzie (o ile Ci to przeszkadza); mile widziany przedziałek, asymetryczny zaczes, grzywka (byle nie na prosto)
Modele: Side Part, Messy Hair/Bad Hair Day, Fringe

Twarz diamentowa

Zalecenia: aby nie wydłużać twarzy odrzuć irokeza; spokojnie możesz stosować natomiast stylizowany nieład i zaczes w bok; uważaj natomiast z zaczem w tył
Modele: Side Part, Messy Hair/Bad Hair Day, Fringe

Mam … włosy

Mężczyzna marszczy brwi

Zestawienie kończymy rodzajami włosów. To jaką fryzurę dobierze osoba z prostymi, falowanymi i kręconymi włosami, zależy tylko i wyłącznie od jej preferencji. Dwa pierwsze przypadki mają stosunkowo łatwą sytuację. Pokręceni muszą po prostu dostosować wymarzoną fryzurę pod siebie. (więcej na temat czytaj w tym artykule) Jeśli zaś chodzi o włosy rzadkie (bo normalne i gęste pozwalają na każde cięcie), to stawiaj na półdługie i cieniowane (cieniowanie ma za zadanie nadanie objętości). Uważaj jednak z tym ostatnim, aby nie przerzedzić włosów za bardzo.

Zapamiętaj

Teraz nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości co do tego, czy wymarzona fryzura faktycznie w pełni do Ciebie pasuje. Pamiętaj jednak, że ostatecznie to Ty podejmujesz wybór i jeśli coś się nie zgadza, ale ona bardzo Ci się podoba – po prostu ją sobie zrób. Włosy w końcu odrastają, a eksperymenty potrafią zaprowadzić do bardzo ciekawych efektów, których być może nie poznałbyś przez zbyt dużą zachowawczość.

Chcesz zarobić pieniądze w Internecie? Dołącz do naszego programu firmowego i zarabiaj razem z nami! Wystarczy udostępnić nasz link partnerski. To takie proste! Więcej szczegółów znajdziesz na stronie programu.

Chcesz otrzymywać produkty z naszej oferty za darmo? Zarejestruj się na naszej stronie i zbieraj punkty lojalnościowe, które możesz wymienić na dowolne produkty z naszego sklepu! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

4 komentarze do “Czy pasuje Ci wymarzona fryzura?

 1. Uwielbiam fryzury z dłuższych pasm, ale niestety kompletnie mi nie pasują 🙁 a szkoda, bo miałbym więcej możliwości 🙂 na szczęście jednak dobry fryzjer robi co może 🙂

  1. Też chiałbym dłuższe włosy, ale bardzo długo mi rosną. Może kiedyś autorzy napiszą o tym jak przyspieszyć wzrost włosów.

   1. Fajny pomysł, oczywiście to zrobimy!
    Piszcie jakie tematy są dla was ciekawe aby mogliśmy też o tym napisać 🙂

    1. Obiecane – zrobione!

     Zapraszam do czytania:
     Jak przyśpieszyć wzrost włosów na głowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *