Press "Enter" to skip to content

Podstawowe zalecenia dotyczące golenia

Wielu mężczyzn pewni, że wiedzą, jak prawidłowo się golić. Oto kilka wskazówek, które poprawią jakość twojego golenia i pomogą uniknąć podrażnienia.

 1. Nie jest konieczne, aby golić się już po przebudzeniu. Po nocy, twarz lekko puchnie i lepiej jest dać skórze dojść do siebie, aby golenie było bardziej efektywne.

 2. Do mycia lepiej jest stosować skruby do twarzy (nie żele), gdyż oczyszczą martwe komórki skóry i odkrywają pory, a tym samym umożliwią lepsze golenie.

  Skrub do twarzy
  Skrub do twarzy
 3. Zmocz szczecinę w ciepłej, ale niezbyt gorącej wodzie, aby zmiękczyć i rozdzielić włoski. Będą bardziej podatne na golenie, dzięki czemu ryzyko zacięcia będzie znacznie zmniejszone.

 4. Dokładnie wcieraj krem do golenia w zarost. Wiele produktów do golenia zawiera część witamin i ekstraktów z aloesu, który dodatkowo chronią skórę przed pojawieniem się podrażnień i zacięć.

 5. Stosuj tylko ostre żyletki. Stare, stępione ostrze jest przyczyną zacięć i podrażnień, ponieważ nie odcina włosa, a „ciągnie” pozostawiając skaleczenia i rany. Nie wyrzucaj jednorazowe narzędzie po pierwszym goleniu, jak fanatyk, jednakże, jego długotrwałe, częste stosowanie, też nie jest wskazane.

 6. Należy częściej płukać brzytwę w gorącej wodzie, nie zapominając dokładnie wstrząsnąć ogolonych włosków. Nie spiesz się, bo ostrze pełne włosów dodatkowo zwiększa ryzyko niepotrzebnego podrażnienia skóry.

  Zatkane ostrze
  Zatkane ostrze – jedna z przyczyn cięć
 7. Zaleca się golić w kierunku wzrostu włosów. Golenie w przeciwnym kierunku może spowodować pojawienie się zaczerwienienia, wysypkę, skaleczenia, wrastających włosków, które są bardzo bolesne.

 8. Zaleca się golić w kierunku wzrostu włosów. Golenie w przeciwnym kierunku może spowodować pojawienie się zaczerwienienia, wysypkę, skaleczenia, wrastających włosków, które są bardzo bolesne.

 9. Nie trzeba stosować dużej ilości produktów do golenia (kremy, żele, pianki do golenia). Większość z nich zawiera lauryl-siarczan sodowy, potrzebny do produkcji piany, ale według badań negatywnie wpływa na skórę.

Udostępnij
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zostaw pierwszy komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  OK
  Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia
  OK