Press "Enter" to skip to content

Jak prawidłowo dbać o włosy: 14 porad

Jeśli masz duże problemów z włosami, to najlepiej od razu zwrócić się do trychologa – specjalisty w dziedzienie leczenia włosów i skóry głowy. W pozostałych przypadkach, można postępować zgodnie z naszymi zaleceniami:

1. Susz włosy delikatnie

Suszenie ręcznikiem – jedna z głównych przyczyn uszkodzenia męskich włosów. Chłopaki lubią brać ręcznik i wycierać im włosy jak zwariowani. Problem polega na tym, że kiedy włosy są wilgotne, można im łatwo zaszkodzić. Кiedy pocierasz włosy ręcznikiem, niektóre mogą zaplątywać się w niciach ręcznika, wyrywają się i naciągają, uszkodzając się przy korzeniach i na końcach. Aby zminimalizować uszkodzenie z powodu suszenia ręcznikiem, potrząśnij nadmiar wody i następnie pogładź włosy ręcznikiem w kierunku wzrostu. To może zająć troche więcej czasu, ale to jest tego warte. Pamiętaj, że uszkodzone włosy, nie można poprawić, ale można poczekać, kiedy odrosną nowe włosy zamiast starych (na przykład, po 1-2 obcięciach).

Suszenie suszarką – jest to też jedna z głównych przyczyn uszkodzenia włosów. Suszarka suszy włosy i skórę głowy. Мężczyźni nie są wielkimi zwolennikami suszarki, ale jeśli musisz skorzystać z nią, to postępuj z następującymi zasadami:

Aby przeszkodzić uszkodzeniu włosów z powodu suszarki, stosuj specjalne spraye i grzebienie. To umożliwi rozczesywanie i ochroni przed uszkodzenia z powodu ciepła.
Trzymaj suszarkę w odległości 20-25 centymetrów od włosów i ciągle przesuwają nią wokół całej powierzchni głowy. To uchroni włosy przed wysoką temperaturą.
Nie susz włosów całkowicie. Pozostawiaj ich troche wilgotnymi. W ten sposób będziesz dokładnie wiedział, że nie przesuszyłeś włosów.

2. Delikatnie korzystaj z grzebienia

Gdy włosy są wilgotne to zapobiec ich uszkodzenia można z pomocą grzebienia z szerokimi zębami. To ograniczy uszczerbek spowodowany grzebieniem lub szczotką ciągnącą włosy.

3. Myj się w lekko ciepłej wodzie

Bardzo gorąca woda wysusza włosy i skórę głowy. Nie stosuj zbyt gorącej wody.
Pierwszy krok do zachowania zdrowego wyglądu włosów to utrzymać zdrową skórę głowy.

4. Unikaj silnych chemicznych składników

Wielokrotne malowanie może zaszkodzić Twoim włosom. Preparaty chemiczne (na przykład, аmoniak), używane w farbie, mogą być zgubne dla Twoich włosów i skóry głowy.
Dobry fryzjer lub stylista wie, jak prawidłowo zadbać o Twoje włosy i skórę głowy. Poproś go, aby wybrał najlepszy produkt aby ochronić włosy przed uszkodzeniami.

5. Nie myj głowy zbyt często

Możesz spokojnie myć włosy codziennie, jeśli używasz profesjonalnego szamponu. W przeciwnym razie – nie więcej niż 1 raz na 2 dni. Profesjonalne szampony są zaprojektowane tak, aby środki zmiękczające, nawilżające i chroniące nakładać na trzon włosa, czego nie można powiedzieć w odniesieniu do tanich środków. Ponadto włosy mogą „przyzwyczaić się”, że myjesz je często, więc wkrótce będą pokryte tłuszczem i brudne.

6. Niech włosy rosną szybciej i stają się silniejsze

Dobrze odżywiaj się, pij dużą ilość wody, bierz witaminy, śpij wystarczająco dużo czasu i żyj bez stresu – to wszystko przyczynia się do szybszego wzrostu włosów. Włosy są odzwierciedleniem zdrowia całego ciała.

7. Unikaj ogonów i czapek z daszkiem

Staraj się unikać mody na ogony czy czapki z daszkiem. Wiązanie włosów w koński ogon może spowodować ich uszkodzenie i wypadanie. Uszkodzenie może stać się stałym, jeśli będziesz męczył włosy w przyszłości.

8. Коntroluj loki

Kręcenie się włosów spowodowane jest małą ilością wilgoci i białka. W celu ułożenia loków użyj dobrej odżywki nawilżającej. Można również stosować serum do dodania połysku i podatliwości na układanie.

9. Оdśwież «zmęczone» włosy

Włosy stają się matowe, gdy naskórek (zewnętrzna warstwa włosa) jest uszkodzony. Dobrze zachowane warstwy naskórka leżą płaskimi warstwami (jak rybie łuski) i odbijają światło. Gdy naskórek jest uszkodzony, światło odbija się źle, co prowadzi do matowego wyglądu. Stosuj się do zaleceń opisanych powyżej, a to pomoże chronić naskórek i odświeżyć matowe włosy.

10. Obserwuj wodę w basenie

Woda z basenu zawiera substancje chemiczne, które suszą, uszkadzają włosy i powodują ich blaknięcie. Zminimalizować uszkodzenie od chloru i innych preparatów chemicznych, można zwilżając włosy wodą z wodociągu przed wejściem do basenu. To może zapobiegać temu, aby Twoje włosy wchłaniały wodę z basenu. Jeszcze jeden wariant ­– zastosować specjalną odżywkę do włosów.

11. Dbałość o długie włosy

Myj długie włosy co 2 dni zmiękczającym szamponem i odżywką. Jeśli wolisz dłuższe fryzury, przycinaj je co sześć tygodni, aby wyeliminować rozdwojanie.

12. Dbałość о przerzedzające się włosy

Wybierz produkty na wodnej bazie, jakie nie pozostawiają tłustego osadu i nie obciążają włosów, а zapewniają objętość i lekkość. Szampon wzmacniający i odżywka pomogą rozwiązać problem przerzadzających się włosów. Ostrzyż się na krótko, wyrównaj końce i odrosłe włosy będą mocniejsze. Staraj się nie pozostawiać włosy długimi, gdyż będą wyglądać jak cienkie i rzadkie.

13. Dbałość о falowane włosy

W celu zminimalizowania nadmiernej objętości stosuj produkty nawilżające i solidną odżywkę, aby dodać ciężaru włosom. Średniej długości fryzura będzie wyglądać świetnie. Do układania dodawaj środki na bazie oleju, które dodają blasku i ciężaru.

14. Dbałość o wijące się włosy

Struktura kręconych włosów może hamować docieranie naturalnych olei do korzeni włosów. Użyj balsamu nawilżającego, aby utrzymać miękkość włosów. Wybieraj krótkie fryzury, które podkreślą schludny wygląd. Dłuższe fryzury powinny być ułożone warstwowo w celu zmniejszenia objętości. Myj włosy nie częściej niż co drugi dzień, używając dobrej odżywki. On da dodatkową wilgoć. Stylizuj włosy z serum zapobiegającym zawijaniu się.

Udostępnij
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zostaw pierwszy komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  OK
  Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia
  OK