Press "Enter" to skip to content

5 błędów występujących podczas pielęgnacji włosów

Oto najczęstsze błędy które popełniasz podczas pielęgnacji włosów:

1. Codzienne mycie włosów.

To zrozumiałe, że chcesz być zawsze czysty i świeży, ale nie musisz myć włosy za każdym razem, jak bierzesz prysznic. Postępując tak zaburzasz równowagę lipidową skóry głowy i zbytnio wysuszasz włosy, powodując ich przedwczesne wypadanie. Staraj się myć włosy przynajmniej co drugi dzień, a jeśli zbyt szybko robią się tłuste, zacznij używać suchego szamponu. Nałóż go na włosy i pozostaw na 10 minut do pełnego wchłonięcia łoju i brudu, a następnie delikatnie rozczesz. Musisz pamiętać, iż suchy szampon jest tylko alternatywnym rozwiązaniem w przypadkach, gdy trzeba szybko przywrócić świeżość włosom. Dlatego nie możesz zapominać o płynnym szamponie.

2. Suszenie włosów gorącym powietrzem.

Mężczyzna z suszarką

Podczas suszenia włosów nie ma znaczenia temperatura powietrza, lecz jego strumień. Z powodu wysokich temperatur włosy stają się kruche i szybko wypadają. A zatem, jeśli nie chcesz pozbawić się włosów w młodym wieku, włącz suszarkę na tryb chłodnego lub nawet zimnego powietrza i nie susz włosów do końca.

3. Nieużywanie balsamu do włosów.

Balsamy i odżywki ułatwią Ci rozczesywanie włosów i uczynią je bardziej miękkimi i podatnymi na ułożenie. Jeśli nie korzystasz z tych preparatów, twoje włosy staną się zbyt puszyste, suche i sztywne. Aby temu zapobiec, po umyciu głowy szamponem, nanieś na końce włosów balsam, a po kilku minutach, wypłucz go obfitą ilością wody.

4. Używanie cudzego grzebienia.

Grzebień ze znakiem zapytania

Z pewnością twoja dziewczyna (mama lub siostra) systematycznie dba o higienę osobistą. Niezależnie od tego, na jej głowie znajdują się bakterie, które są szkodliwe nie tylko do mieszków włosowych, ale też dla owłosionej skóry. Korzystając z cudzego grzebienia ryzykujesz zarażenie się grzybicą powodującą łupież i wypadanie włosów. Przypomnij sobie też, kiedy ostatni raz myłeś grzebień wodą z mydłem. Pamiętaj, że na nim osiada łój i brud, który przenosisz na swoje włosy za każdym razem jak je rozczesujesz. Być może to jest przyczyna tego, że Twoje włosy tak szybko przetłuszczają się.

5. Brak ochrony włosów przed słońcem i wiatrem.

Zimne powietrze i palące promienie słońca należą do jedną przyczyną łysienia. Wynika to z faktu, że zbyt niskie lub wysokie temperatury wywołują skurcz naczyń krwionośnych, powodując uszkodzenie mieszków włosowych i skóry głowy. W wyniku tego włosy zaczynają szybko wypadać, a na głowie pojawia się łupież. Aby uniknąć tych nieprzyjemności w każdej porze roku zabezpieczaj włosy kapeluszem, czapką z daszkiem lub bandaną.

Udostępnij
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jeden komentarz

 1. groomer Łódź groomer Łódź

  Dzięki właśnie takiego materiału szukałem. Interesująco podana wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

OK
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia
OK